❌ About FreshRSS
There are new available articles, click to refresh the page.
Before yesterdayHotnews.ro Sport

Dan Petrescu: "Sunt în discuții cu câteva echipe, dar nu am luat o decizie"

Dan Petrescu, antrenorul echipei CFR Cluj, a recunoscut că sunt șanse să plece în această pauză de iarnă. Tehnicianul este curtat de mai multe formații, iar cu câteva dintre ele chiar s-ar afla în negocieri.

Liga 1: FCSB - Craiova 2-0 / FCSB încheie anul pe podium; Tănase a ratat un penalty

FCSB a câștigat duelul cu Universitatea Craiova, scor 2-0, pe Arena Națională, în etapa a 22-a din Liga 1. În urma acestui succes, echipa lui Bogdan Vintilă i-a depășit pe olteni în clasament și încheie anul pe ultima treaptă a podiumului din Liga 1, la cinci puncte distanță de liderul CFR Cluj.

Echipa masculină a României, argint la Campionatul European de rugby pe zăpadă

Echipa masculină a României a obţinut, duminică, medalia de argint la Campionatul European de rugby pe zăpadă, desfăşurat la Moscova.

VIDEO Lazio a câștigat Supercupa Italiei (3-1 cu Juventus)

Formaţia Lazio Roma, cu Ştefan Radu integralist, a câştigat, duminică, Supercupa Italiei, învingând cu scorul de 3-1 echipa Juventus Torino, în confruntarea pentru trofeu, disputată la Riad.

VIDEO Tottenham - Chelsea 0-2 / "Dubla" lui Willian; Son, eliminat în minutul 62

Chelsea a câștigat derbiul londonez cu Tottenham, scor 2-0, în etapa a 18-a din Premier League. Ambele goluri ale echipei pregătite de Frank Lampard au fost marcate de Willian în prima repriză.

Liga 1: Sepsi, la a treia victorie consecutivă (3-1 cu Chindia Târgoviște)

Sepsi Sfântu Gheorghe și-a trecut în cont a treia victorie consecutivă în Liga 1, după ce a revenit de la 0-1 în fața celor de la Chindia Târgoviște și s-a impus cu 3-1, pe teren propriu, în etapa cu numărul 22.

Virgil van Dijk (Liverpool): "Am fost puţin dezamăgit când s-a anunţat câştigătorul Balonului de Aur"

Virgil van Dijk, fundașul lui Liverpool, este dezamăgit de faptul că nu a primit "Balonul de Aur" în 2019, după un sezon fantastic, în care a cucerit Liga Campionilor. Olandezul nu regretă însă că s-a prezentat la gală.

VIDEO Bogdan Stancu, golgheterul campionatului din Turcia, a ajuns la 11 goluri pentru Genclerbirligi

Fotbalistul echipei Genclerbirligi, Bogdan Stancu, a marcat un gol în meciul terminat la egalitate, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-2 (0-1), în faţa formaţiei Sivasspor, aflată pe primul loc al clasamentului, în etapa a XVI-a a campionatului Turciei. Oaspeţii au egalat în minutul 90+7.

VIDEO AC Milan, umilită de Atalanta (5-0)

Atalanta le-a administrat o înfrângere drastică celor de la AC Milan, scor 5-0, pe teren propriu, în etapa a 17-a din Serie A.

Hans-Dieter Flick, confirmat ca antrenor principal al lui Bayern Munchen

Conducerea clubului Bayern Munchen l-a confirmat în funcţia de antrenor principal pe Hans-Dieter Flick, numit iniţial ca interimar după demiterea tehnicianului Niko Kovac, informează lequipe.fr.

Antrenorul Jorge Jesus (Flamengo) va fi decorat de preşedintele Portugaliei

Antrenorul Jorge Jesus va fi decorat de preşedintele Portugaliei, Marcelo Rebelo de Sousa cu Ordinul Henric Navigatorul (Ordem do Infante Dom Henrique), informează lequipe.fr.

VIDEO Box: Americanul Jermell Charlo a redevenit campion mondial WBC la categoria super-welter

Pugilistul american Jermell Charlo şi-a recuperat, sâmbătă, titlul de campion mondial WBC la categoria super-welter, după ce l-a învins pe compatriotul său Tony Harrison, care îl învinsese anul trecut, informează AFP.

Fostul fotbalist Martin Peters, unul dintre eroii finalei Cupei Mondiale din 1966, a decedat la 76 de ani

Fostul mijlocaş Martin Peters, campion mondial cu naţionala Angliei în 1966, marcator în finala de pe Wembley, a decedat, sâmbătă, la vârsta de 76 de ani, după ce a luptat mult timp cu maladia Alzheimer, informează presa engleză.

NBA: Milwaukee Bucks a obținut a 26-a victorie din acest sezon (Rezultatele zilei)

Milwaukee Bucks a ajuns la cota 26 de victorii în actuala ediție din NBA, după ce a învins-o pe New York Knicks, scor 123-102, în Madison Square Garden. Au mai obținut victorii formații precum Los Angeles Clippers, Houston Rockets sau Philadelphia 76ers.

Roland Matthes, cvadruplu campion olimpic la nataţie, a decedat la vârsta de 69 de ani

Cvadruplul campion olimpic la nataţie Roland Matthes a decedat, sâmbătă, la vârsta de 69 de ani, în urma unei grave maladii, informează lequipe.fr.

VIDEO Mbappe, autograful și fericirea copilului care a întrerupt meciul PSG vs Amiens

Un copil a reușit să intre pe teren în ultimele minute ale meciului PSG - Amiens, scor 4-1, care a avut loc sâmbătă, în etapa a XIX-a din Ligue 1. Cu lacrimi în ochi, băiatul a ajuns la Mbappe, l-a îmbrățișat și i-a cerut un autograf.

VIDEO Spal, la a treia victorie a sezonului (2-1 cu Torino) / Genoa a coborât pe ultimul loc

Spal a obținut, sâmbătă, a treia victorie în actuala ediție de Serie A, după ce s-a impus în deplasarea de la Torino, scor 2-1. În urma acestui succes, Spal a urcat pe locul 19 și le-a cedat ultima poziție din clasament celor de la Genoa, echipă la care evoluează portarul Ionuț Radu.

​VIDEO Ligue 1: Victorii pentru PSG, Marseille și Rennes în ultima etapă a turului; Lille, învinsă de AS Monaco (scor 5-1)

Ultima etapă a turului din Ligue 1 s-a disputat sâmbătă, iar primele două clasate au obținut victorii clare. Liderul PSG a bifat a 15-a victorie a sezonului, scor 4-1 cu Amiens, în timp ce Marseille s-a impus în fața celor de la Nimes, scor 3-1. În schimb, Lille a suferit o înfrângere usturătoare la Monaco, scor 1-5, și a fost depășită de Rennes, care a urcat pe locul trei după succesul la limită cu Bordeaux, scor 1-0.

Dusan Bajevic, noul selecţioner al Bosniei - Tehnicianul nu a mai antrenat din 2012

Federaţia Bosniacă de Fotbal a anunţat, sâmbătă, că noul selecţioner al naţionalei din Bosnia-Herţegovina este Dusan Bajevic.

VIDEO Liverpool a câștigat Cupa Mondială a Cluburilor - Victorie în prelungiri cu Flamengo (scor 1-0)

Liverpool, campioana Europei, a cucerit în premieră Cupa Mondială a Cluburilor, competiție desfășurată în Qatar. "Cormoranii" s-au impus în prelungiri în fața celor de la Flamengo, câștigătoarea Copei Libertadores, scor 1-0.