Before yesterdaySport

Tiger Woods conducea cu 140 km pe oră în momentul accidentului de maşină din februarie

Tiger Woods conducea aproape de dublul limitei de viteză de 45 mph (72 km/h), când a suferit accidentul de maşină, în februarie, potrivit şefului poliţiei din Los Angeles, informează BBC Sports.

Antrenorul Nicolo Napoli crede că Poli Iaşi poate evita retrogradarea din Liga 1

Antrenorul principal al echipei de fotbal Poli Iaşi, Nicolo Napoli, a prefaţat marţi meciul restanţă de joi, din etapa a 24-a a campionatului, contra celor de la FC Viitorul, declarând că echipa sa are şanse de a evita retrogradarea dacă obţine 6 puncte din următoarele meciuri.

Redeschiderea stadioanelor. Liga Profesionistă de Fotbal cere sprijin din partea ministrului Eduard Novak

Justin Ştefan, secretarul general al Ligii Profesioniste de Fotbal, a adresat marţi o scrisoare ministrului Tineretului şi Sportului, Eduard Novak, ca o consecinţă directă a deciziei MTS de a permite accesul fanilor doar la meciurile ce se joacă în cadrul campionatului european, pe Arena Naţională.

​WTA Bogota: Mihaela Buzărnescu, în sferturile probei de dublu / Irina Bara a fost eliminată

Mihaela Buzărnescu şi germana Anna-Lena Friedsam s-au calificat în sferturile de finală ale turneului de categorie WTA 250 de la Bogota.

Liga 1: Victorie chinuită pentru CFR Cluj (1-0 vs Dinamo) / "Câinii", în nouă jucători din minutul 37

CFR Cluj a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Dinamo, în etapa a XXIX-a a Ligii I, penultima a sezonului regulat. Dinamoviştii Paul Anton şi Florin Bejan au fost eliminaţi în minutele 31, respectiv 37. După acest succes, clujenii s-au apropiat la un punct de liderul FCSB.

Valentin Mihăilă s-a accidentat la antrenamentul echipei Parma

Atacantul Valentin Mihăilă s-a accidentat la antrenamentul de luni al echipei sale de club, Parma, informează presa italiană.

VIDEO George Puşcaş a înscris un gol pentru Reading în meciul cu Derby County

Atacantul George Puşcaş a marcat un gol pentru echipa sa de club, Reading, care a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (1-0), echipa Derby County, în etapa a XL din Championship.

VIDEO Liga 1: Chindia Târgoviște rămâne în cursa pentru play-off (1-0 vs FC Voluntari)

Chindia Târgoviște a obținut punctele de care avea nevoie pentru a rămâne în lupta pentru play-off: dâmbovițenii s-au impus în fața celor de la FC Voluntari, scor 1-0, și vor juca în ultima etapă pentru un loc în primele șase.

Scrimă: Echipa feminină de sabie a României, bronz la Mondialele de juniori

Echipa feminină de sabie a României a cucerit medaliile de bronz, luni, la Campionatele Mondiale de scrimă pentru juniori de la Cairo, după ce a trecut de Turcia, cu 45-40 în meciul pentru locul al treilea.